5 wspaniałych narzędzi graficznych na bloga i do social media

Czy Twoje teksty są zrozumiałe?
28 sierpnia 2014
Blogi wiarygodnym źródłem informacji
6 października 2014
Show all

Prowadzenie bloga i promocja firmy w social media to czasami trudne zadanie. Zwłaszcza, gdy wpadamy w  kreatywny dołek i nagle okazuje się,  że brakuje nam pomysłu na kolejną zmianę statusu lub artykuł na bloga. W takim przypadku warto sięgnąć do internetu po specjalnie przygotowane do tego aplikacje. Polecam  5 narzędzi graficznych, które ułatwią Wam promocję w sieci.

Jak urozmaicić kontent na firmowej witrynie lub blogu? Oto  przydatne aplikacje:

[title size=”2″]Piktochart.com[/title]
Wg mnie zdecydowanie najlepsze darmowe narzędzie do tworzenia infografik. W Internecie tego typu aplikacji jest kilka, przetestowałam je wszystkie i… Piktochart wypada z nich najlepiej. Na platformie dostępnych jest całkiem sporo ikon i grafik, z których możecie stworzyć własne prezentacje graficzne. Darmowych szablonów nie ma za wiele, ale zawsze możecie sięgnąć do portfela i dokupić gotowy w wersji PRO. Obsługa Piktochartu jest łatwa i przyjemna. W sumie nie trzeba być grafikiem, żeby stworzyć chwytającą za oko infografikę. Lubię to.

content_is_king

Piktochart i prosta infografika.

[title size=”2″]Canva.com[/title]
Idealne dla osób, które prowadzą blogi i promują swoją stronę lub usługę w social media. Canva to aplikacja, która pomaga w przygotowywaniu ładnych, barwnych i atrakcyjnych grafik do social media. Za pomocą aplikacji możesz zatem zaprojektować m.in. cover na Facebooka, Google +, grafikę na bloga, plakat, post na Twittera. Wszystkie szablony dostępne są w wymiarach optymalnych do poszczególnych mediów. Dodatkowo do każdej opcji mamy podane na tacy do wykorzystania (za darmo lub nie)  po kilkanaście gotowych szablonów. Wg mnie nie ma przyjemniejszego ( i darmowego!) narzędzia do projektowania graficznego contentu. W tym momencie Canva dostępna jest w wersji beta, nie ustrzegła się kilku mankamentów, o których pisać nie będę, bo zepsuję całą zabawę.

Cover na Facebooka stworzony za pomocą Canva.com

Cover na Facebooka stworzony za pomocą Canva.com

[title size=”2″]Tagxedo.com[/title]
Z racji mojego zawodu słowo tag kojarzy mi się tylko z jednym. Optymalizacją tekstów na blogu. Z tagami można robić też inne, bardziej kreatywne rzeczy o czym przekonuje aplikacja Tagxedo. Proste narzędzie, które tworzy z wybranych przez Ciebie słów kluczowych barwne obrazy. Zabawa przednia. I do tego można to sprytnie wykorzystać w działaniach marketingowych.

imedia_solutions

Tagxedo.com i chmura tagów w kształcie serca.

[title size=”2″]Powtoon.com[/title]
Moje odkrycie ostatnich dni. Jeszcze do końca nie przetestowałam, ale zapowiada się interesująco. Powtoon to aplikacja on line, która pozwala na tworzenie animowanych filmów/prezentacji. W darmowej wersji prezentacje można od razu załadować do swojego kanału Youtube.com. Powtoon to aplikacja bardziej skomplikowana od poprzednich, ale to co dostajemy w produkcja finalnym robi wrażenie. No i rusza się.
[title size=”2″]PlaceIt.net[/title]
A na zakończenie coś z serii „łatwo, lekko i przyjemnie. W zasadzie aplikacja Placeit ma jedno zadanie. Za jej pomocą możesz umieścić dowolny obrazek, fotografię na ekranie monitora, tabletu, komórki. Niby nie, ale… za to ile zabawy!

10492558_658031897619561_1303489106325823115_n

Za pomocą PlaceIt.net można wsadzić swoją stronę do laptopa.

Na dzisiaj tyle. Miłej zabawy przy tworzeniu kontentu graficznego!

Katarzyna Biernacka
Katarzyna Biernacka
Certyfikowany trener Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Informatycznych (ECCC) z zakresu modułów: „PI M7 e-Marketing” oraz „PI M9 Grafika dla fotografów”. Właścicielka firmy iMedia Solutions, specjalizującej się w inbound marketingu (prowadzenie blogów firmowych, content marketing) i organizacji szkoleń z zakresu marketingu w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.