Jak uatrakcyjnić portfolio na WordPressie? Kolejny pakiet wtyczek.

Pinterest – alternatywa na promocję w social media?
12 marca 2013
Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?
28 kwietnia 2013
Show all

Wordpress_logoDziś  wpis z cyklu “tuningujemy witrynę na WordPressie“. Tym razem zaprezentuję Wam kolejne trzy wtyczki, za pomocą których uatrakcyjnicie i zabezpieczycie stronę i firmowego bloga.

 

Wtyczki szczególnie przydadzą się na stronach WWW i portfolio artystów i grafików, fotografów ślubnych i dziecięcych oraz tych wszystkich, dla których warstwa wizualna oferty ma kluczowe znaczenie i jest elementem promocji. Zaczynamy!

Slideshow

Prosta w użyciu wtyczka, za pomocą której możesz w dowolnym miejscu na witrynie umieścić jeden lub kilka pokazów slajdów złożonych z fotografii, tekstów lub z filmów video. Wtyczka jest łatwa konfiguracji i posiada wiele możliwości modyfikacji dzieki, którym można dostosować lider do każdej strony WWW. Można m.in. ustalić wielkość slidera, liczbę zdjęć/video prezentowanych w pokazie, efekty przejścia poszczególnych slajdów, czas ich wyświetlania, jak również umieścić pod każdym z nich tytuł i opis itp.

Wtyczkę testowo zainstalowałam na jednej z podstron mojej witryny. Można ją zobaczyć w działaniu pod tym linkiem: http://www.imediasolutions.pl/portfolio/

Wtyczkę można pobrać ze strony:
http://wordpress.org/extend/plugins/slideshow-jquery-image-gallery/

Blog Content Protector

Wtyczka, która pomoże chronić zawartość bloga przed kradzieżą. Polecam ją zwłaszcza fotografom, którzy zamieszczają zdjęcia na blogu i portfolio. Dzięki niej ograniczysz możliwość kopiowania ze strony WWW autorskich fotografii i artykułów.

Plugin “w akcji” możecie zobaczyć m.in. na blogu: http://www.blog.studiotutto.com/

Wtyczkę można pobrać ze strony:
http://wordpress.org/extend/plugins/blog-content-protector/screenshots/

Widget Context

Bardzo przydatny plugin. Umożliwi Ci zarządzanie widżetami na poszczególnych stronach bloga. Jak wiesz w podstawowej wersji WordPressa raz dodany widżet pojawia się na każdej podstronie witryny. Dzięki Widget Context możesz to zmienić i różnicować rozkład widżetów. Wtyczka pozwoli Ci umieścić inne widżety na stronie głównej a inne na poszczególnych podstronach.

Za jej pomocą tego plugin’u rozmieściłam widżety na witrynie firmowej. Porównajcie liczbę widżetów na obu podstronach
http://www.imediasolutions.pl/emarketing-dla-malych-firm/
http://www.imediasolutions.pl/category/blog/

Wtyczkę można pobrać ze strony: http://wordpress.org/extend/plugins/widget-context/screenshots/

 

Na dziś tyle i zachęcam do instalacji nowych pluginów.

Katarzyna Biernacka
Katarzyna Biernacka
Certyfikowany trener Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Informatycznych (ECCC) z zakresu modułów: „PI M7 e-Marketing” oraz „PI M9 Grafika dla fotografów”. Właścicielka firmy iMedia Solutions, specjalizującej się w inbound marketingu (prowadzenie blogów firmowych, content marketing) i organizacji szkoleń z zakresu marketingu w internecie.

Komentarze są wyłączone.