Tym razem z cyklu “mały case” zaprezentuję Wam przykład  przebudowy strony firmowej wraz z blogiem. Świeża sprawa, blog jeszcze się tworzy, ale zakres zmian jest na tyle duży, że postanowiłam pokazać  pierwsze efekty.

Jak wspomniałam już wielokrotnie,  usługa polegająca na prowadzeniu bloga nie sprowadza się jedynie do przygotowywania kontentu i “pisania tekstów”. W tej usłudze znajduje się wiele usług komplementarnych, które związane są z administrowaniem, optymalizacją i “tunningiem” bloga.

Czasami zdarza się, że przed rozpoczęciem redakcji tekstów na bloga, musimy najpierw tego bloga dostosować w taki sposób,  aby spełniał założone cele. Niekiedy wraz z blogiem zmieniana jest cała strona firmowa.

W tym przypadku Klient, przy okazji usługi prowadzenia bloga, chciał przebudować i uatrakcyjnić całość strony firmowej, zwłaszcza strony głównej oraz podstron poszczególnych produktów. Witryna oparta na systemie WordPress miała stać się atrakcyjniejsza i nabrać charakteru sprzedażowego.
Pierwotna strona główna składała się ze slidera, na którym prezentowana była oferta (kosmetyki). Pod sliderem znajdowało się motto.  Jak sami widzicie w tej formie startowa strona  nie mogła być atrakcyjna dla  potencjalnego  użytkownika-Klienta  i z pewnością nie spełniała swoich funkcji.

jeunesse01

W założeniu nowa home page miała być przejrzysta i skupiona na eksponowaniu produków (kosmetyki  i suplementy diety) znajdujących  się w ofercie firmy JEUNESSE.   Jak została przebudowana? Najlepiej jak efekty zobaczycie sami.

Po zmianach strona wygląda tak:

jeunesse_final

Oczywiście przeobrażeniom uległy też wszystkie podstrony oraz sama nawigacja witryny. Stworzyliśmy też  podstronę do nowego produktu w ofercie. Możecie ją zobaczyć tutaj. I jak Wam się podoba? 🙂

 

PS: Nad stroną i blogiem będziemy cały czas  pracować i wprowadzać niezbędne korekty. Na tym polega  właśnie  nasza opieka nad blogiem  w ramach usługi prowadzenie bloga firmowego. 

Untitled Infographic