W pewnym momencie promocji swojej firmy stajemy przed pytaniem: jaka forma promocji będzie dla mnie bardziej zyskowna? Czy mam zainwestować w fan page na Facebooku? A może na poważnie zająć się pozycjonowaniem firmy w wyszukiwarce Google?

W dziedzinie kreowania świadomości marki i budowania społeczności zdecydowanie wygrywa social media. To dzięki dobrze prowadzonemu fan page’owi na Facebooku, umiejętną  interakcją z użytkownikami,  jesteśmy w stanie zbudować sobie rzeszę lojalnych fanów, którzy w efekcie przerodzą się w naszych Klientów.

Z drugiej strony marketing w wyszukiwarkach to podstawa reklamy a Google.com  to w tym momencie potentat na rynku wyszukiwania. Jak wynika z badań dziś ponad  38% klientów (lub więcej) szuka lokalnego biznesu przede wszystkim przez wyszukiwarki, lokalizatory. Tylko 3% klientów po tego typu informacje kieruje się do social media. Na co zatem postawić?

Dziś dla odmiany zapraszam Was do obejrzenia video, którego autorzy w dość prosty a zarazem lekki, łatwy i przyjemny sposób zestawiają Social media z SEO. Kto wygra tą konfrontację? To będzie zaskakujące!